• Aksaray Yolu Üzeri 10.km Nevşehir / TÜRKİYE
  • +90 384 242 90 75

Çevre Politikamız

Home Çevre Politikamız
About Img

Çevre Politikamız

Nevpa olarak; yürüttüğü tüm faaliyetlerinde sürekli iyileştirmeyi, doğal kaynakların etkin kullanılmasını, yasalara tam uyumlu kirliliğin önlenmesini, üretim sırasında oluşan atıkların öncelikli olarak kaynağında azaltılmasını ve ayrıştırılmasını, geri dönüşüme kazandırılmasını ve en uygun yöntemlerle bertaraf edilmesini çevre politikası temeli olarak kabul eder.

Bu çerçevede Nevpa;
* Çalışanlarını, tedarikçilerini ve bayilerini çevrenin korunması konusunda bilinçlendirmek amacıyla eğitim faaliyetleri düzenlemeyi.
* Çevre üzerindeki olası etkileri kontrol altında tutmayı ve en aza indirmek için uygun teknoloji ve kaynakları kullanmayı.
* Çevre dostu malzeme ve teknolojiler kullanılmayı.
* Atıkları kaynağında ayrı toplamak. Tüm üretim süreçlerinin, çevre boyut ve etkilerini kontrol altında tutulmak ve doğal kaynakların etkin kullanımına özen gösterilmeyi.
*Piyasaya sürülen ürünlerin ambalaj malzemelerinin geri kazanılmasını sağlanmayı.
*Çevre bilincinin hem çalışanlarda hem de işbirliğinde olunan firmalarda arttırılması ve sürekli gelişimi için çalışmayı.
* Çevresel kirliliği önlemek amacıyla, yasal, uluslar arası mevzuatlar ve müşteri gerekliliklerini takip etmeyi ve bunlara uyum sağlayarak çevre performansını sürekli iyileştirmeyi görev edinmiştir.